Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Radyatör Temizliği

Petek Temizliği
Petek temizliği kış aylarının gelmesi ile beraber en gerekli tesisat bakımlarından biri halini almıştır. Çünkü petek temizliği ile ortamların sıcaklığı daha fazla artacakken doğal gaz faturalarında da olağanüstü düşüşler yaşanacaktır. Petek temizliği sıcaklık ve düşük doğal gaz faturalarının yanı sıra çoğu farklı üstünlük da sağlamaktadır. Özellikle de doğal gaz tesisat sistemi problemsiz olarak çalışmakta ve oldukça yüksek performans gösteren bir kombi çalışması ortaya çıkmaktadır. Kış ayları içerisinde bir günlük değil bir saatlik bile kombinin fonksiyonuni yerine getirmemesi büyük sorunlare yol açabilmektedir. Hele bir de evde yaşlı kişiler ve ufak çocuklar varsa bu durum daha olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bu yüzden de petek temizliği prosedürleri son derece önem arz eden ve periyodik zaman Aralıklarında yapılması gereken bir prosedürdir. Petek temizliği prosedürleri her tesisat firması tarafından yapılabilen bir tesisat bakım prosedürüdir. Fakat tesisat firmalarının teknolojik alt yapıları ve hizmet kaliteleri yapılan prosedürlerin kalitesini, garanti süresini ve prosedür gücünü belirlediği gibi bunun yanı sıra petek temizliği fiyatlarını da belirleyecektir. Bu yüzden de her tesisat firmasına petek temizliği yaptırılmamalı yalnızca ve yalnızca cihaz kullanıma sahip profesyonel tesisat firmaları tercih edilmelidir. Cihaz kullanıma sahip profesyonel tesisat firmaları arasında da bir tercih durumu söz konusu olması gereklidir. Çünkü cihaz sistemleri kullanan çoğu tesisat firmasının cihazlar ya eski model olmakta veya yan sanayi cihazlar olmaktadır. Bu yüzden de seçilecek olan tesisat firmasının kullandığı cihaz sistemlerine bilhassa dikkat etmek gerekir. Bu cihaz sistemleri orijinal olmalı ve son sistem tesisat cihazları olması gereklidir. Çünkü son sistem tesisat cihazları ile yapılacak olan petek temizliği prosedürlerinde prosedür kaliteleri son derece yüksek olacak ve yapılan prosedürlerin garanti süreleri de çok uzun zaman dilimlerini kapsayacaktır. Petek temizliği ile alakalı olarak seçilecek olan tesisat firmasının hatırlanmasını yaptıktan sonra petek temizliği prosedürlerinin nasıl olması gerektiği ve peteklerin kirlenme süreçler ile ilgili bilgi verebiliriz.

Petek Temizliği Ev Ekonomisi Açısından Oldukça Gerekli Olan Ve Birçok Açıdan Avantaj Sağlayan Bir Tesisat Bakımıdır

Uzun süreler petek temizliği yapılmaması bilhassa de iki yılı aşkın süredir temizlenmeyen peteklerde yüksek miktarda kir birikintisi oluşur. Bu kir birikintileri ise genelde kireç tabakaları ve çamur birikintileri durumunda görülür. Fakat önlem alınmaması ve zamanın müdahale edilmemesi sonucunda bu kireç birikintileri kayaç parçası halini alır. Çamur birikintileri ise artık balçık haline döner ve peteklerin içinde alt bölgelere yapışarak peteklere gelen ısı dşayetlerinin alınmasının önüne geçer. Bilindiği üzere petekler kombiden gelen sıcaklık dşayetlerini alt bölgelerden alır ve peteğin yüzeyine buradan sıcaklık yayılır. Petekler kombiden gelen sıcaklık dşayetlerini doğru bir biçimde alamayınca peteğin yüzeyinde istenilen sıcaklık oluşumu sağlanamaz. Peteklerin alt tarafları soğuk olurken üst taraflarında büyük sıcaklık düşüşleri yaşanır. Bu durumda petekler ortamı yeteri kadar ısıtamaz ve istenilen sıcaklık kalitesi bir türlü yakalanamaz. Bu biçimde bir durumda kişiler genelde kombi sıcaklık dşayetlerini yükseltirler. Fakat kombinin sıcaklık dşayetlerinin yükseltilmesi demek ise gereğinden çok doğal gaz kullanımı demektir. Kombinin sıcaklık ayarları ne kadar yükseltilirse yükseltilsin yine istenen sıcaklık kalitesine ulaşılamaz. Ayrıca kombinin sıcaklık ayarlarının yükseltilmesi demek hem ev ekonomisine hem de ülke ekonomisine son derece zararı dokunacak bir durum oluşturur. Doğal gaz kullanımının yüksek olması demek aydan aya gelecek olan faturaların da olmasından çok fazla gelecek olması demektir. Bu aile bütçesi için son derece zorlu bir süreç oluşturabilecektir. Bu yüksek doğal gaz faturaları yalnızca bir kere değil tüm kış bu kadar yüksek gelecektir. Bu da kaybın boyutunu gözler önüne sermektedir. Ayrıca doğal gaz ithal eden bir ülke olduğumuz için fazladan kullanılacak olan doğal gaz ülkeden yüksek miktarda döviz çıkmasına ve ülke ekonomisinin de zarar görmesine neden olacak demektir. Bu sorunların önüne ise bir tek petek temizliği prosedürleri ile geçilecektir. Profesyonel bir tesisat firmasının yapacağı petek temizliği prosedürleri şu biçimlerde yapılacaktır.

Profesyonel hizmet kalitesini benimsemiş ve yüksek kalitede hizmet sunan bir tesisat firması petek temizliğiprosedürlerinde petek yıkama makineleri, basınçlı su makineleri ve Petek Temizleme kimyasal ilaçları kullanacaktır. Bu cihazların hepsi son sistem tesisat cihazları olup prosedür kapasiteleri son derece yüksek olacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde profesyonel tesisat firmaları hem kullanılan cihazlar vasıtası ile hem de mesleki tecrübeleri vasıtası ile prosedürleri çok kısa zaman Aralıklarında yapacaklar ve evlere hiçbir biçimde kirlilik bulaştırmayacaktırlar. Üstelik petekler yerlerinden sökülmeyeceği için de evlerin düzenlerinde hiçbir bozulma meydana gelmeyecek ve oldukça çabuk bir sürede evin bütün petekleri temizlenerek teslim edilecektir.
Petek temizliği prosedürlerine başlarken ilk önce peteklerin içine Petek Temizleme kimyasal ilaçları atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin içinde oluşan kirlilik durumlarını yok etmek için kullanılmaktadır. Yani peteklerin altına yapışmış olan artık pislikler kimyasal ilaçlar vasıtası ile tutundukları yerlerden sökülür ve temizlenmesi için parçalanarak makul hale getirilir.
Peteklerin içinde temizlik için makul ortam sağlandıktan sonra ise petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki bütün artık maddeler peteklerin içinden çıkartılarak petek yıkama makinesinin içinde toplanır.
Peteklerin içinde arındırma prosedürleri için ise tazyikli su makineleri ile peteklerin içi komple yıkanır ve petek temizliği prosedürleri yapılmış olur.
Fakat hizmet kalitesini arttırmak ve prosedürlerin garanti sürelerini uzatmak için profesyonel tesisat firmaları petek temizliği prosedürlerinden sonra peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atmaktadır. Bu koruyucu kimyasal ilaçlar peteklerin temizlik sürelerini uzatmakta ve daha geç kirlenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca petek içinde pas, oksitlenme ve kireç gibi durumların da önüne geçerek peteğin kullanım ömrünü uzatmaktadır.
Radyatör temizliği prosedürleri bu yolla yapıldığı zaman yani son sistem tesisat cihazları ve uzman Petek Temizleme elemanları tarafından eksikliksuz bir biçimde yapıldığı zaman sağladığı üstünlüklar saymakla bitmeyecek kadar çoktur.Petek temizliği prosedürleri sonrasında ilk önce peteklerin ısı verme kalitelerinde yüksek artışlar olacaktır. Eskisinden daha yüksek ısı verecek olan petekler bu ısı kalitesine çok düşük kombi ayarlarında erişecektirler. Yani yüksek derecede kombi ayarı açarak çok doğal gaz faturası ödemeden de yüksek sıcaklık sağlanmış olacaktır. Bu düşük kombi ayarları bunun yanı sıra düşük doğal gaz faturası demek olacaktır. Profesyonel bir tesisat firması petek temizliği prosedürleri sonrasında doğal gaz fatura bedellerinde en az % 30 düşüş yaşanacağı garantisini verecektir. Bu garantiyi yalnızca cihaz sistemlerine güvenen ve yaptığı petek temizliği prosedürlerinden emin olan tesisat firmaları verecektir. Petek temizliği prosedürleri ile ilaveten doğal gaz tesisat sistemleri de korunma altına alınmış olacaktır. Kombi ve petekler arasında fonksiyon gören doğal gaz tesisat sisteminde hiçbir biçimde su kaçağı soruni, tıkanıklık soruni ya da diğer biçimlerde meydana gelecek olan bir sorun görülmeyecektir. Petek temizliği prosedürleri sonrasında kombinin çalışma performansında da son derece artış olacaktır. Petek temizliği prosedürleri görüldüğü üzere oldukça önemli bir prosedür olmakta ve çoğu farklı noktaya yarar sağlamaktadır. Fakat bir kez daha hatırlatmakta yarar var ki; petek temizliği prosedürlerinin bu kadar üstünlüklı olması için prosedürlerin netlikle profesyonel hizmet veren tesisat firmalarına yaptırılması gerekir.


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı