Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Peteklerin Altı Soğuk

Peteklerin Altı Soğuk

                                     

PETEKLERİN ALTI SOĞUK

Peteklerin altı soğuk ise peteklerde ileri derecede kirlenme meydana gelmiş demektir. Uzun süreler peteklerin temizlenmemesi durumlarında peteklerin içinde kireç ve çamur birikintileri oluşur. Peteklerin iç kısımları sürekli olarak sıcak suya maruz kalmaktadır. Sıcak sular ise kireç oluşumunu oldukça ileri düzeylerde oluşturur. İki yılı geçkin süreler petek temizliği işlemlerinin yapılmaması demek ise peteklerin içinde biriken kireç birikintilerinin kayaç parçalarına dönmesi anlamına gelmektedir. Peteklerin içindeki çamur birikintileri ise bir süre sonra balçık birikintisi halini alır. Bunun sonucunda da kayaç parçaları ile balçık birikintileri peteklerin alt kısımlarına yapışarak peteklerin alt taraflarının oldukça soğuk olmasına neden olur. Peteklerin alt kısımları soğuk olurken üst kısımlarında da istenen sıcaklık değerlerine ulaşılamaz. Petekler kombiden gelen sıcaklık değerlerini yüzeylerine yayamayınca da ortamların ısıtılmasında etkisiz kalır.

Petek temizliği işlemleri ile bu tür sorunlar ortadan kaldırılır ve peteklerin her bölgesinin ısı kalitesi aynı oranlara ulaşır. Yani peteklerin altı soğuk gibi bir durum giderilir. Peteklerin bir bölgesinin soğuk olması veya petek sıcaklığının yeterince olmaması demek ortamların sıcak olmamasının yanı sıra doğal gaz kullanımlarının da fazla olacağı anlamına gelmektedir. Doğal gaz kullanımlarının fazla olması ise yüksek doğal gaz faturalarına neden olacaktır. Bu durumun sonucunda ise hem kaliteli bir şekilde ısınılmayacağı gibi hem de yüksek doğal gaz faturaları oluşacaktır. Bu durumdan kurtulmanın tek çaresi ise petek temizliği işlemleridir. Öncelikle bildirmek gerekir ki petek temizliği netlikle kişilerin evlerde kendi başlarına yapacağı bir işlem değildir. İnsanlar internette petekleri kendim nasıl temizlerim gibi soruların cevaplarını aramaktalar. Fakat bu sorunun tek cevabı vardır. O cevap da kişiler netlikle petekleri kendileri temizleyemezler olacaktır. Petek temizliği tamamen profesyonel işlemler sonucunda ve cihazlı sistemler ile yapılacak olan işlemlerdir. Petek temizliği işlemlerinde hem mesleki bilgiler hem cihaz sistemleri hem de temizleme malzemeleri gerekmektedir. Peteklerin üstlerinden görülen tozlar veya pislik birikintilerinin temizlenmesi petek temizliği anlamına gelmez. Peteklerin asık kirli olan ve peteklerin sıcaklık kalitelerini düşüren kirlilikler peteklerin görünmeyen kısımlarında oluşmaktadır. Peteklerin bu görünmeyen kısımlarına ise yalnız cihaz sistemleri ile ulaşılmaktadır. Bir de şöyle bir durum var ki petek temizliği için ödenecek olan ücretlerin netlikle aile bütçelerinde gider olarak görülmemesi gerekmektedir. Çünkü petek temizliği için ödenecek olan ücretler bir süre sonra tekrar aile bütçelerine geri dönmektedir. Çünkü petek temizliği işlemleri sonrasında peteklerin ısı kaliteleri arttığı gibi doğal gaz fatura bedellerinde de düşüşler yaşanmaktadır. Petek temizliği işlemleri ile gelecek olan düşük doğal gaz faturaları iki yıl boyunca devam edecektir. Bu da demek oluyor ki petek temizliği için ödenecek olan ücretlerin kat be kat fazlası geri alınmış olacaktır. Peteklerin altı soğuk sorunu ile başvurduğunuz profesyonel tesisat firmalarının çalışma şekilleri ve petek temizliği aşamaları şu şekillerde olacaktır.

Petek temizliği işlemlerinde hizmet gösterecek olan profesyonel bir tesisat firması pete temizliği işlemlerinde ilk önce petek yıkama makineleri, tazyikli su makineleri ve petek temizleme kimyasal ilaçları kullanacaktır.
Petek temizliği işlemlerinde ilk önce peteklerin içine kaliteli kimyasal ilaçlar atılacaktır. Peteklerin içine atılan bu kimyasal petek temizleme ilaçları peteklerin içinde kirlilik oluşturan tüm artık maddeleri tutundukları yerlerden sökecek ve temizlenmesi için İdeal hale getirecektir. Peteklerin içine uygulanacak olan bu kimyasal petek temizleme ilaçlarının yüksek kalitede olması gerekir. Çünkü bu ilaçlar olmadan petek temizliği işlemlerinin yapılması biraz zorlaşır. Hatta imkânsızlaşır.
Petek temizliği işlemlerinde kullanılacak olan petek temizleme kimyasal ilaçlarının iki farklı kalite standardı bulunmaktadır. Bunlardan biri Avrupa kalitesinde üretilmiş olan petek temizleme kimyasal ilaçları olurken diğer de Çin malı kalitesi ile üretilmiş olan petek temizleme kimyasal ilaçları olmaktadır. Bu birbirinden farklı kalitedeki kimyasal petek temizleme ilaçlarının işlem güçleri de farklı olmaktadır.
Hizmet alınacak olan tesisat firmasının netlikle orijinal ve Avrupa kalitesinde üretilmiş olan petek temizleme kimyasal ilaçları kullanması gerekmektedir.
Petek temizliği işlemlerinde peteklerin içine atılan kimyasal ilaçların işlem süreleri 30 dakika civarında olmaktadır. Bu süre içerisinde peteklerin içindeki tüm pislikler temizlik işlemi için hazır olurlar.
Petek temizliği işlemlerinde kimyasal ilaçların temizlik için uygun hale getirdiği artık maddeler petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden çıkartılır ve peteklerin içerisinde en ufak bir artık madde artıksı bile kalmaz.
Petek temizliği işlemlerinde bir sonraki aşamada ise tazyikli su makineleri devreye girmektedir. Tazyikli su makineleri ile peteklerin içine su püskürtülür ve tüm toz ve diğer kirlilik oluşturacak pislikler yok edilerek peteklerin içinde durulama yapılmış olur.
Petek temizliği işlemleri normal standartlarda yapılıp bitirildikten sonra profesyonel işlemler uygulayan tesisat firmaları işlem kalitelerini arttırmak ve peteklerin kirlenme sürelerini daha da uzun zaman Aralıklarına çekmek için peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar uygular.
Petek temizliği işlemleri sonrasında peteklerin içine uygulanacak olan koruyucu kimyasal ilaçları peteklerin içerisinde herhangi bir nedenden dolayı oluşacak olan pas ve kireç oluşumlarını önleyerek peteklerin kullanım sürelerinde önemli derecede artış sağlayacaktır.
Petek temizliği işlemlerinde hizmet verecek olan profesyonel tesisat firmaları işlemler sırasında netlikle ev ortamlarına kirlilik oluşturacak herhangi bir pislik bulaştırmaz.
Petek temizliği işlemleri kullanılan cihaz sistemleri sayesinde saatlik işlem sürelerinde biter ve bu işlemlerde asla petekler yerlerinden sökülmez. Bu şekil bir çalışma yöntemi sonucunda da ev düzenleri bozulmaz.

Kaliteli Bir Şekilde Yapılacak Olan Petek Temizliği İşlemleri İle Peteklerin Tüm Yüzeyi Yüksek Isı Değerlerine Kavuşacaktır

Peteklerin altı soğuk diye başvurulan profesyonel tesisat firmalarının uygulayacağı petek temizliği işlemleri bu şekillerde olacaktır. Bu şekillerde uygulanacak olan işlemler sonucunda ise çoğu avantajlı durum yaşanacaktır. Petek temizliği işlemleri sonucunda ilk önce peteklerin alt bölgelerinde herhangi bir soğuma sorunu kalmayacak ve peteklerin ısı kaliteleri en yüksek seviyelerine ulaşacaktır. Sonrasında ise yüksek gelen doğal gaz fatura bedellerinde önemli düşüşler yaşanacaktır. Çünkü en düşük kombi sıcaklık ayarlarında bile en yüksek kalitede ısı sağlanabilecektir. Yani kombi sıcaklık ayarları 40 dereceye ayarlandığı halde petekler, kombi 70 dereceye ayarlanmış gibi sıcaklık sağlayacaktır. Petek temizliği işlemleri ile ayrıca peteklerin kullanım ömürleri uzayacağı gibi doğal gaz tesisat sistemleri de sorunsuz olarak çalışacaktır. Peteklerden kaynaklı olan herhangi bir su kaçağı problemlerinin önüne geçilmiş olacaktır. Petek temizliği işlemleri ile aynı zamanda kombilerin çalışma performansları da arttırılmış olacak ve kombiden su damlıyor, kombi basıncı düşüyor, kombi sıcak su vermiyor gibi herhangi bir problem ile de karşılaşılmayacaktır. Fakat bir kez daha belirtmekte de yarar var ki bu avantajların hepsi sadece ama sadece kaliteli işlemler sonucunda ortaya çıkacaktır. Yani petek temizliği yapacak olan tesisat firması son sistem tesisat cihazları kullanıyor ise kullanılan petek temizleme kimyasal ilaçları Avrupa kalitesinde üretilmiş olan orijinal petek temizleme kimyasal ilaçları ise ve petek temizliği işlemlerinde hizmet veren personelin mesleki tecrübesi de yüksek ise petek temizliği işlemleri sonucunda tüm bu avantajlar sağlanmış olacaktır. Bu yüzden de petek temizliği işlemleri alınacak olan tesisat firmasına önceden bu soruların sorulması ve ona göre petek temizliği hizmeti alınması gerekmektedir.

3.349 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı