Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Petekler Isıtmıyor

Petekler Isıtmıyor

Petekler ısıtmıyor ise bunun tek sebebi peteklerin içerisinde oluşan artık pisliklerdir. İki yıl boyunca temizlenmeyen peteklerin içinde kireç ve çamur birikintileri oluşur. Bu artık pislikler bir müddet sonra kayaç parçaları ve balçık birikintileri halini alır ve peteklerin alt kısımlarına yapışarak bu alanların ısınmasının önüne geçer. Petekler kombiden gelen sıcaklık dşayetlerini bu alt kısımlardan alır ve yüzeyine yayarak ortama sıcaklık verir. Fakat bu alt kısımlar artık pisliklerin olması ise peteklerin ısı dşayetlerini tam anlamıyla almasının önüne geçer. Bu yüzden de peteklerin alt kısımlarında soğuk alanlar oluşurken orta ve üst kısımlarda ise istenen sıcaklık dşayetlerine ulaşılmaz ve oldukça kalitesiz bir ısınma durumu ortaya çıkar. Kış aylarında bu yolla bir problem ile karşılaşılması hem evlerin ısınma sorunları yaşayacağına işaret eder hem de yüksek ısınma masraflarının oluşacağına işaret eder. Peteklerde yeterince ısı dşayetleri oluşmayınca bunu havanın soğukluğuna ya da ısıtılmaya çalışılan alanın büyüklüğüne bağlamak yanlıştır. Petekler ısıtmıyor ise bunun tek ve geçerli sebebi vardır. O da peteklerin içindeki bu artık pisliklerdir. Petek temizliği yapılmaması sonucunda çoğu açıdan dezüstünlüklı durumlar yaşanmaktadır.

                                      

Bu dezüstünlüklı durumların başında ise doğal gaz faturalarının çok yüksek gelecek olmasıdır. Çünkü insanlar peteklerin ısıtmaması halinde doğal olarak ilk önce kombi sıcaklık ayarlarını yükseltecektir. Fakat kombi sıcaklık ayarlarının yükseltilmesi ile beraber ısı dşayetlerinde artış olmayacağı gibi bunun yanı sıra doğal gaz kullanım bedelleri de son derece artacaktır. Yani kısacasımek gerek görülürse 40 derece kombi sıcaklık ayarında ısınması gereken bir ortamı 60 derece kombi sıcaklık ayarında bile ısıtamazsınız. Kombi sıcaklık ayarı 60 dereceye ayarlansa bile peteklerde oluşan kirlilik durumları yüzünden kombilerin vereceği sıcaklık oranlar en çok 30 derecelerde kalacaktır. Bu durumda da hem yüksek doğal gaz faturaları ödenecek hem de ısı kalitesinde istenen düzeyler yakalanamayacaktır. Maddi açıdan ev ekonomisine zarar veren bu durum bunun yanı sıra ülke ekonomisine de son derece zarar verecektir. Çünkü doğal gaz kullanımlarının fazla olması demek ülkeden döviz çıkışının da fazla olması demektir. Bu durum ise ülke ekonomisine zarar verecek demektir. Bu yüzden de kaliteli bir biçimde yapılacak olan petek temizliği prosedürleri ile bu problemlerin üstesinden gelinecektir. Yani hem yüksek ısınma sağlanacaktır hem de doğal gaz fatura bedellerinde düşüşler yaşanacaktır. Yüksek hizmet kalitesi ile prosedür uygulayan ve gelişmiş tesisat cihaz sistemleri kullanan bir tesisat firmasının petek temizliği prosedürleri şu biçimlerde olacaktır.

Profesyonel anlamda hizmet veren bir tesisat firmasına petekler ısıtmıyor diye bir problem ile müracaatlduğunda tesisat firması petek temizliği prosedürlerinde petek yıkama makineleri, Petek Temizleme kimyasal ilaçları ve tazyikli su makineleri ile prosedür uygulayacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde ilk önce peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılacaktır. Belirtmekte fayda var ki bu kimyasal ilaçların netlikle yüksek kalitede üretilmiş olan kimyasal ilaçlar olması gereklidir. Avrupa standartlarında üretilen kimyasal ilaçlar kısa bir sürede peteklerin alt kısımlarına yapışmış olan ve kuvvetli biçimde bu alanlara tutunmuş olan bütün artık maddeleri tutundukları yerlerden parçalayarak sökecek ve temizlenmesi için makul şartı sağlayacaktır. Fakat kalitesiz biçimde üretilmiş olan bir Petek Temizleme kimyasal ilaçları bütün artık pislikleri sökmeden yetersiz kalacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde kimyasal ilaçlar ortalama olarak 30 dakikalık bir sürede etkilerini gösterirler. Burada akıllara gelen soru ise kimyasal ilaçların peteklere bir zarar verip vermeyeceğidir. Kaliteli bir biçimde üretilmiş olan kimyasal Petek Temizleme ilaçları hiçbir biçimde peteklere zarar vermez. Fakat yan sanayi ürünleri ya da Çin malı ürünler peteklerin aşınmasına neden olur. Bu yüzden de prosedür uygulayacak olan tesisat firmasının netlikle Avrupa kalitesinde üretilmiş olan orijinal Petek Temizleme kimyasal ilaçlar kullanması gereklidir.
Petek temizliği prosedürlerinde bir sonraki aşamada ise petek yıkama makineleri devreye girecektir. Petek temizleme makineleri kimyasal ilaçlar ile yerlerinden sökülen ve parçalanan bütün pislikleri peteklerin içinde alır ve menfaatir.
Petek yıkama makinelerinin de aynı biçimde yüksek prosedür güçlerine sahip olan cihaz sistemleri olması gereklidir. Son sistem teknoloji ile üretilmiş olan petek yıkama makineleri peteklerin içindeki bütün pislik artıklarını temizleyecek ve peteklerin içinde hiçbir artık madde bırakmayacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde son aşamayı ise basınçlı su makineleri ile peteklerin içinin yıkanması alacaktır. Yüksek tazyik gücüne sahip olan su makineleri ile peteklerin içine su sıkılarak peteklerin içindeki bütün toz ve pislik artıkları da yok edilmiş olacaktır.
Her tesisat firmasında olmasa da profesyonel prosedür kalitesi sunan ve hizmet kalitesini arttırmak isteyen tesisat firmaları peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atarak petek temizliğinin daha uzun süreler kalmasını sağlayacak ve kirlenme sürelerini uzatacaktır. Koruyucu bu kimyasal ilaçlar bunun yanı sıra peteklerin içerisinde kirlenme ve pas oluşumunun da önüne geçerek petek temizliği prosedürlerinin daha da kaliteli olmasını sağlayacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde hizmet verecek olan profesyonel tesisat firmaları petekleri katiyen yerlerinden sökmeyecek ve peteklere makine bağlayarak prosedürleri yapacaktır. Peteklere bağlanan makineler vasıtası ile de ortamlara hiçbir biçimde kirlilik bulaştırılmayacak ve ev düzenlerinde en küçük bir sorunluluk olmayacaktır.

Petekler Isıtmıyorsa Bunun Tek Nedeni Peteklerin İçerisinde Oluşan Kirliliktir

Petek temizliği prosedürlerinde bu yolla kaliteli bir prosedür uygulandıktan sonra petekler ısıtmıyor gibi bir problem ile katiyen karşılaşılmayacak ve peteklerde yüksek ısı kaliteleri oluşacaktır. Yine örnekle açıklamak gerek görülürse petek temizliği prosedürlerinden sonra kombi sıcaklık ayarları 40 dereceye ayarlandığında ortamda hissedilecek olan kombi sıcaklık dşayetleri 70 derece olacaktır. Bu da 30 derecelik bir fark sağlayacaktır. Yani % 30 daha çok ısınma sağlanmış olacaktır. Bu değerde bir ısınma ve bu değerde kullanılacak olan doğal gaz miktarı ise son derece düşük doğal gaz faturalarının gelmesini sağlayacaktır. Petek temizliği prosedürleri sonucunda peteklerde yüksek ısınma kaliteleri yakalanması ve doğal gaz fatura bedellerinde son derece düşüşler yaşandığı gibi çoğu açıdan da üstünlük sağlanmış olacaktır. Petek temizliği prosedürleri ile peteklerin kullanım ömürlerinde son derece yükselme yaşanacaktır. Temiz peteklerin kullanımları daha uzun süre olacağı için uzun vade de petek değişimi gibi bir masraftan kurtulunmuş olacaktır. Petek temizliği prosedürleri ile ilaveten doğal gaz tesisat sistemleri de yarar görecektir. Doğal gaz tesisat sistemlerinde herhangi bir su kaçağı ya da diğer bir problem ile karşılaşılmayacak ve doğal gaz tesisat sistemleri problemsiz olarak fonksiyon görecektir. Petek temizliği prosedürleri sonucunda kombinin çalışma performansında da artış yaşanacak ve kombi su damlatıyor, kombi basıncı düşüyor gibi problemler ile karşılaşılması önlenmiş olacaktır. Petek temizliği prosedürleri ile yakalanacak olan bu üstünlüklı durumlar yalnızca kaliteli bir biçimde yapılacak olan petek temizliği prosedürleri ile sağlanacaktır. Bilindiği üzere piyasada her tesisat firması aynı kalitede prosedürler ile hizmet vermemektedir. Özellikle tesisat firmalarının cihaz sistemleri kullanıyor olması ve cihaz sistemleri kullanmadan hizmet vermesi yapılacak olan petek temizliği prosedürlerinin kalitesini, garanti süresini ve prosedür ücretlerini belirleyecektir. Son sistem tesisat cihazları ile kaliteli prosedürler sunan tesisat firmalarının petek temizliği prosedürlerinde yalnızca bu üstünlüklı durumlar yakalanmış olacaktır.

3.824 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı