Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Petekler Buz Gibi

Petekler Buz Gibi

                                            

Petekler Buz Gibi

‘kombiyi en yüksek derecede yakıyoruz fakat petekler buz gibi, bir türlü ısınmıyor’ bu cümle kış aylarının gelmesi ile beraber en fazla kullanılan cümlelerden biri olmaktadır. Peteklerin bu kadar soğuk olması ve ortamları yeteri kadar ısıtmamasının açıklanabilir bir tek sebebi vardır, o da peteklerin artık temizlenme dönemleri gelmiş demektir. Petek temizliği prosedürleri ile bu problemlerin üstesinden gelinebilecektir. Profesyonel tesisat firmaları ve uzman petek üreticileri peteklerin iki yılda bir temizlenmesi gerektiğini söylemektedir. Çünkü bu süreler içerisinde temizlenmeyen peteklerin bilhassa de alt bölgelerinde son derece yoğun artık madde birikintisi oluşacaktır. Peteklerin içinde kirliliğe neden olan bu artık maddeler ise genelde kireç tabakaları ve çamur birikintileri olmaktadır. Bu birikintiler yüzünden peteklerin yüzeylerinde ısı dağılımı doğru bir biçimde olmamakta ve petekler ortamı istendiği gibi ısıtamamaktadır.

Petek temizliği prosedürlerinde iki yıllık süreçlerin geçmesi sonucunda ise peteklerin içindeki artık maddeler farklı bir madde boyutuna geçmektedir. Yani peteklerin içindeki kireç birikintileri, yığılarak artık kayaç parçasını halini alırken çamur birikintileri de balçık haline dönüyor. Bu kayaç parçaları ve balçık birikintileri de peteklerin alt bölgelerine yani kombiden gelen sıcaklıkların peteğin yüzeyine gireceği bölgelere yapışarak peteklerin buz gibi olmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ise petekler ortamı yeteri kadar ısıtamadığı gibi bunun yanı sıra doğal gaz kullanımının da artmasına neden olmaktadır. Doğal gaz kullanımlarında olan bu artışlar ise bunun yanı sıra ısınma masraflarının da artmasına neden olmaktadır. Bu biçimde oldukça olumsuz olacak bir durumla karşılaşmamak için iki yılda bir netlikle petek temizliği prosedürlerinin yapılması gereklidir. Belirtmekte yarar var ki petek temizliği prosedürleri yalnızca profesyonel prosedürler uygulayan ve cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları tarafından yapılmalıdır. Evlerde peteklerin yerlerinden sökülüp içlerine su tutulması ile petek temizliği prosedürleri yapılamaz. Bu biçimde bir de peteklere zarar verilebilir ve daha büyük masraflı bir durum ortaya çıkabilir. Petek temizliği prosedürlerinde netlikle cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarının seçilmesi gereklidir. Petek temizliği prosedürleri için ödenecek olan petek temizliği bedelleri netlikle gider olarak görülmemelidir. Ödenen bu bedeller kısa bir sürede aile bütçesine geri geldiği gibi bu bedellerin çok üstünde karlar da elde edilmektedir. Petek temizliği prosedürleri sonucunda peteklerdeki ısı kalitesinin artmasıyla doğalgaz kullanım oranlarında düşüş yaşanacaktır. Yani kombi ayarı 50 olduğu halde ortamın sıcaklığı sanki kombi ayarı 70 derecedeymiş gibi sıcak olacaktır. Bu da doğal gaz kullanımlarında azalma olmasını sağlayacaktır. Düşük doğal gaz faturalarının iki yıl kadar süre ile geleceği düşünülürse petek temizliği için ödenecek olan ücretlerin çok üstünde bir kar sağlanmış olacaktır. Profesyonel bir biçimde prosedür uygulayacak olan tesisat firmalarının petek temizliği prosedürleri ise şu biçimlerde olacaktır.

Profesyonel tesisat firmaları petek temizliği prosedürlerinde son sistem teknolojilere sahip olan petek yıkama makineleri, tazyikli su makineleri ve Petek Temizleme kimyasal ilaçları ile hizmet verecektir. Bu cihaz sistemleri ve Petek Temizleme kimyasal ilaçları olmadan katiyen prosedür uygulanamaz. Ayrıca bu malzemelerin kalite oranları petek temizliği prosedürlerinin de kalitesini ve peteklerin temizlik sürelerini belirleyecektir.
Petek temizliği prosedürleri sırasında petekler netlikle yerlerinden sökülmez ve pete temizliği prosedürleri saatlik çalışma süreleri ile son bulur.
Petek temizliği prosedürleri sırasında peteklerin yerlerinde sökülmemesi ve tamamiyle cihaz sistemleri ile prosedürlerin yapılması sonucunda ev ortamlarına kirlilik bulaştırılmaz ve evlerin rutin düzenleri katiyen bozulmaz.
Petek temizliği prosedürlerine başlarken ilk önce peteklerin iç kısımlarına yani pislik birikintilerinin olduğu noktalara Petek Temizleme kimyasal ilaçları gönderilmektedir. Bu ilaçlar peteklerin içinde oluşmuş olan bütün artık maddeleri ve pislik oluşturan durumları tutundukları yerlerden sökecek ve temizlenmesi için makul hallere getirecektir.
Bu aşamada kullanılan Petek Temizleme kimyasal ilaçlarının kalite oranları çok önem arz etmektedir. Peteklerin içindeki bütün artık maddelerin kaliteli bir biçimde çıkartılması için kullanılacak olan Petek Temizleme kimyasallarının Avrupa kalitesinde üretilmiş olan orijinal kimyasal ilaçlar olması gereklidir.
Petek temizliği prosedürlerinde kullanılan bu kimyasal ilaçlar yalnız yüksek kalitede olduğu zaman peteklerin içlerindeki bütün artık pislikler kusursuz bir biçimde yerlerinden sökülerek temizlenmek için makul hale getirilir. Aksi durumda yani kalitesiz Petek Temizleme kimyasalları ile yapılan prosedürlerde peteklerin içinde netlikle pislik birikintisi kalır.
Petek temizliği prosedürlerinde kimyasal ilaçlar uygulandıktan 30 dakika sonra da petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki pislikler çıkartılır ve petek yıkama makinelerinin kir toplama bölümlerine biriktirilir.
Petek yıkama makinelerinin kalite kriterleri de çok önem arz etmektedir. Çünkü orijinal olmayan ya da düşük fonksiyon gücüne sahip olan petek yıkama makineleri peteklerin içinde oluşan pislikleri tam anlamıyla toparlayamaz.
Petek temizliği prosedürlerinde son evrede tazyikli su makineleri devreye girmektedir. Peteklerin içlerine basınçlı sular verilerek peteklerin içinde yıkama ve durulama prosedürleri yapılarak prosedürler sonlandırılır.
Bu aşamada yani petek temizliği prosedürlerinin bitmesinden sonra profesyonel hizmet veren tesisat firmaları hizmet kalitesini arttırmak adına ve yapılan prosedürlerin de daha uzun süre etkisini koruması adına peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin pkatiyennmasını, kireç tutmasını ve oksitlenmesini engellemektedir.

Peteklerin Soğukluğu Ve Doğalgaz Faturalarının Yüksekliği Ancak Petek Temizliği İşlemleri İle Ortadan Kaldırılır

Petekler buz gibi problemu ile yardım istenen tesisat firması petek temizliği prosedürlerinde bu yolla bir çalışma sunarsa gerek ısınma kalitelerinde artış olur gerekse doğal gaz fatura bedellerinde önemli düşüşler yaşanır. Fakat bilindiği üzere tesisat firmaları çok farklı biçimlerde hizmetler sunmaktadır. Yani birbirinden çok değişik kalitede hizmet sunan tesisat firmalarının bu hizmet farklılığı kullanılan cihaz sistemlerinden meydana gelmektedir. Petek temizliği prosedürlerinde yalnızca tazyikli su makineleri ile prosedür uygulayan tesisat firmaları bulunduğu gibi yalnızca Petek Temizleme kimyasal ilaçları ile prosedür uygulayarak petek temizliği prosedürlerini yaptığını iddia eden tesisat firmaları da bulunmaktadır. Belirtmek gerekir ki bu yolla yani eksik malzeme ile yapılacak olan çalışmalarda petek temizliği prosedürleri tam anlamıyla kalite sağlamayacak ve hiçbir üstünlük oluşturmayacaktır. Petek temizliğinde eksik malzemeler ile hizmet veren tesisat firmaları olduğu gibi cihaz sistemleri tam olmasına rağmen kaliteli prosedür uygulayamayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Cihaz sistemleri tam olmasına rağmen kaliteli petek temizliği prosedürleri uygulayamayan tesisat firmalarının cihazları ya eski model cihazlar olmakta veya yan sanayi cihaz sistemleri olmaktadır. Çin malı kalitesi ile üretilmiş olan ya da çok eski yıllara ait olan ve kullanılarak artık fonksiyon güçlerini kaybetmiş olan makineler ile yapılacak petek temizliği prosedürlerinde istenen verimli ısı kaliteleri ve düşük doğal gaz fatura bedelleri alınamayacaktır. Petek temizliği prosedürlerinin kaliteli bir biçimde yapılmasının sonrasında sıcaklık kalitelerinde ve doğal gaz faturalarında düşüş yaşanacağı gibi bunun yanı sıra doğal gaz tesisat sistemlerinde ve kombide de önemli üstünlüklar sağlanacaktır. Rahat bir biçimde tesisat sisteminde dolaşım olacağından ötürü doğal gaz tesisat sistemlerinde su kaçağı sorunları yaşanmayacaktır. Kombi de sıcaklık dşayetlerini doğru bir biçimde peteklere ulaştırdığı için kombi su damlatıyor, kombinin su basıncı ayarlanamıyor, kombide problem var gibi durumlar da ortadan kalkmış olacaktır.

4.127 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı