Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme

Petek Temizleme

                             

Petek Temizleme

Kış aylarında yoğunlukla kullandığımız petekler hayatımız için kolay bir teknik olmuştur. Düzenli olarak kullanımı yapılan peteklerin yine aynı biçimde derli toplu olarak petek temizleme prosedürünün yaptırılması gerekir. Sağlıklı bir kullanım için ve ısınma kalitesinde düşüş yaşamamak için her yıl olmasa da belirli Aralıklarla petek temizlemesinin yapılması gerekmektedir. Bu temizleme prosedürünün ortalama iki yılda bir yaptırılması yeterlidir. Kullanılan bazı peteklerin her yıl temizliği de yapılabilmektedir. Bunun nedeni kalorisi düşük ve kalitesiz petek kullanımıdır. Kalitesiz olan bu petekler içten çürüme yapmaktadır ve bu da tesisatın içinin kirlenmesine neden olur. Bu yüzden kullanılacak olan petek markasının ve modelinin iyi seçilerek alınması daha iyi olur. petek temizleme zamanının geldiğini bazı birkaç yaşanan problemlerla anlayabiliriz:

Petekler eskisi gibi sıcaklık vermiyorsa
Peteğin bazı kısımları hiç ısınmıyorsa
Normalde fazla elektrik faturaları geliyorsa
Normalde fazla su faturası geliyorsa

Yaşanan bu problemler karşısında ekonomik çözümler yaratmak için ve ısı kalitesini arttırmak için petek temizleme prosedürünün aksatılmadan yapılması gereklidir. Aynı zamanda derli toplu olarak Petek Temizliği yapılmıyorsa peteklerin içerisinde biriken kirler, hava yoluyla etrafa mikrop saçmaktadır ve sağlıksız bir ortam oluşturmaktadır. Bu problemlerin yaşanmaması için bizlerle iletişimde bulunabilirsiniz.

Peteklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Firmanız tarafından Peteklerin Bakımı Nasıl Yapılır diye merak eden müşterilerimiz için konuyu kısaca açıklamakta yarar var. Öncelikle, kullanılan kombi ve peteklerin daha verimli bir biçimde kullanılabilmesi için bakıma ve Petek Temizliğine ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaç, belirli periyotlarda yaptırılmaktadır. Peteklerin tesisatı, petek kanalları, boruların iç yüzeyleri kimyasal ilaçla ve modern ve teknolojik cihazlarımızla yapılmakta olup petekleriniz hiç sökülmeden ve etrafı kırıp dökmeden uyguladığımız bir prosedürdir. Bu kolaylik, gelişen çağın bizlere armağan ettiği bir teknik hâline dönüşmüştür. Uzun zAhmetler, geniş zaman içinder ve yüksek maliyetler gerektirmeyen petek bakımı, bütün müşterilerimizi bolca memnun etmektedir. Sitemizi ziyaret eden çoğu kişinin genelde sorduğu soru ‘Peteklerin Bakımı Nasıl Yapılır’ olmaktadır. Uzmanlığımız, gösterdiğimiz referanslarımız ve hizmet kalitemizle beraber gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki yaşadığınız her problem için uzman ekibimizle beraber ve yerinde tedavi tekniğiyle çözüm üretmekteyiz. Peki merak edilen en fazla soru Peteklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle peteklerde yaşanan problem yani kirliliğin olduğu belirleme edilmelidir.
Isı kaybı, bazı peteklerin hiç ısınmaması ya da çalışan peteğin bazı kısımlarının hiç ısınmaması, elektrik ve su faturalarında yaşanan artışlardan yola çıkarak kirliliği belirleme edebiliriz.
Böyle bir durumda bizlerle iletişime geçerek kısa bir zamanda sizlere ulaşıp gerekli temizlik prosedürüne başlanılmaktadır.
Peteklerde bulunan bütün su boşaltılır.
Suyun tamamı boşaltıldıktan sonra peteklerin içine kimyasal ilaç doldurularak petekler yeniden çalıştırılır.
Koyulan kimyasal ilacın belli bir süre boyunca peteklerde dolaştırılması sağlanır. Bu süre, sahip olunan petek miktarına ve peteklerdeki kirliliğe bağlı olarak parametrelik göstermiştir. Fakat bu prosedür genelde birkaç saatten çok sürmemektedir.
Peteklerde bulunan kimyasal ilaç temizlenir.
Kimyasal ilaç temizlendikten sonra petekler yeniden su ile doldurulur ve kombi çalıştırılmaktadır.

Peteklerin Havasının Alınması

Kullandığımız peteklerin içerisinde hava kaldığını anlamak zor değildir. İçerisinde hava kalan petekler, hava kalan kısmı kadar ısınmaz. Kombi çalıştıktan sonra peteklerin üst kısmı ısınmıyorsa Peteklerin Havasının Alınması gereklidir. Hava alma yeri genelde peteklerin sağ üst köşesinde bulunmaktadır. Bu noktaya purjör kör tapa adı verilir. Peteklerin Havasının Alınması için bir purjör anahtarına ihtiyaç vardır. Peteklerin Havasının Alınması kolay bir prosedürdir. Bu anahtar purjör kör tapaya takılarak sola çevrilir. Orada bulunan küçük delikten dava dışarıya doğru çıkacaktır. Tabi bu prosedürü yaparken unutulmamalıdır ki kombinin suyu eksilmektedir. Bu yüzden peteklerin havası alındıktan sonra yeniden su doldurmak gerekir. Peteklerin Havasının Alınmasından sonra içerideki havanın bittiğini anlamak için, delikten su gelene kadar beklenmelidir. Su geldiğinde peteklerin içindeki hava tamamiyle bitmiş olacaktır. Eğer purjör anahtarınız yoksa bizlerle iletişime geçerek yöntem yardım isteyebilirsiniz ya da herhangi bir nalburdan bunu temin edebilirsiniz. Nalbur bulunamazsa tornavida ile aynı fonksiyon yerine getirilebilmektedir. Eğer petekler alüminyum ise hava alma prosedüründen önce altına bir kutu ya da kova konulmalıdır. Eğer ısınmayan kısım alt tarafta ise farklı bir nedenden ötürü ısınmıyordur. Peteklerin içinde kirlilik vardır ve temizlenmesi gerekir. Yerden döşemeli ısıtma sistemi kullanıyorsak purjör kör tapayı bulmak belki zor olabilir. Farklı noktalardan zarar vermemek adına yetkili firmamızdan destek talep ediniz.

Peteklerin Isınmaması

Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız Peteklerin Isınmamasının çok sayıda sebebi bulunmaktadır. Petek ve kombinin sıcaklığının devamlılığını sağlamak için belli Aralıklarla temizlik ve bakımları yapılmalıdır. İşleyen demir ışıldar mantığından yola çıkarak, devamlı olarak bakımı yaptırılan peteklerde herhangi bir ısınma problemu yaşanmayacaktır. Eğer yeni döşenen Peteklerin Isınmaması gözlemleniyorsa büyük ihtimalle tesisatta yanlış bağlantılar vardır. Kombi takılırken gidiş ve dönüş bağlantılarının doğru bir biçimde takılması önemlidir. Bağlantı ters olduğu zaman peteklerin üstü ısınır ama alt kısmı ısınmamaktadır. Firmamız bu hususta öndedir ve Peteklerin Isınmaması probleminu inceleyip çözüm yaratır. Peteklerin Isınmaması sizi çoğu arayışa yönlendirecektir. Kombide problem aranır ve yanlış tekniklere yönlenerek bir sürü masraf ortaya çıkar. Yanlış çözümlerle fazla masraf yaratmamak için sektöründe lider olmaya aday olan firmamızdan İdeal çözüm teknikleri ile tanışın.

Peteklerin İçi Nasıl Temizlenir

Düzenli olarak temizliği yapılmayan peteklerin temizlenmesi gereklidir. Temizlenmediği takdirde problemler oluşacaktır. Hem sağlığımızı etkileyen hem de cebimizi yakan problemlera neden olacaktır. Bakım ve temizlik gerektiren her teçhizat gibi peteklerin de bakım ve temizliği yapılmalıdır. Peteklerin İçi Nasıl Temizlenir ve bakımı nasıl yapılır kısaca bahsedelim. Birçok kişi belli bir zaman sonra peteklerdeki sıcaklık düşüşünü ve yetersizliği fark eder. Hatta sıcaklık düşüşünden ötürü kombide problem olduğu düşünülebilir ve farklı çözüm teknikleri denenerek zarara uğrayabiliriz. Tüm tesisatın değişmesine kadar büyük ve lüzumsuz işler açabiliriz. Böyle uğraşlara gerek kalmadan basit tekniklerle problem kısa sürede çözülür. Petek Temizliği özel kimyasal ilaçla yapılmaktadır. Petekler yerinden hiç sökülmeden ve etrafa zarar vermeden kolay tekniklerle ve ustalıkla problem çözülür ve peteklerinizi yeniden ilk günkü gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Petek Temizliği yapıldıktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peteklerin Yarısı Isınmıyor

Peteklerin normal kullanım hâlinde bütün kısımlarının ısınması gereklidir. Eğer Peteklerin Yarısı Isınmıyor ise problem olduğu anlaşılmalıdır. İlk önce oluşan problemin ne olduğu belirleme edilmeli ve ona göre müdahalede bulunulmalıdır. Kullandığımız petek açık hâlde iken peteğin üst kısmı ya da bazı bölgeleri hiç ısınmıyor ise peteklerin içerisinde hava kalmış demektir. Bu havanın dışarıya atılmasıyla petekler yeniden eski hâline kavuşacaktır. Peteklerin genelde sağ üst kısmında bulunan kısımdan hava boşaltımı yapılır. Sağ üst köşedeki kısma purjör kör tapa adı verilir ve purjör anahtarıyla havası alınabilir. Kullandığımız peteğin alt kısmı ısınmıyor ise petekler kirlenmiştir ve temizletilmesi gerekir. AvrAsya Tesisat gibi güvenebileceğiniz bir firma ile bu problemleri zAhmetsizce çözebilirsiniz. Kullandığımız petek daha ilk defa kullanılıyorsa yani tesisat yeni döşendiyse ve peteklerin alt kısmı ısınmıyorsa, kombiye gidiş ve geliş bağlantılarında yanlışlık bulunmaktadır ve kombiden çıkan su tesisatta dolaşamamaktadır bu yüzden de alt kısımlar soğuk kalır.

3.113 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı