Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Kimyasal Petek Temizliği

Kimyasal Petek Temizliği

                                               

Kimyasal Petek Temizliği

Kimyasal petek temizliği prosedürleri oldukça üstünlük sağlayan ve ısınma kalitelerini en yükseğe taşıyan bir tesisat bakım prosedürü olmaktadır. Petek temizliği prosedürleri her iki yılda bir kesinlikle yapılmalıdır. Bu süre zarfında peteklerin temizlenmemesi demek hem ısınma kalitelerinde hem de doğal gaz faturalarında istenmeyen durumlar oluşturacaktır. Çünkü temiz olmayan peteklerde ısı kaliteleri en aza düşerken doğal gaz kullanımları en yukarıyalara çıkar. Yani petek temizliği prosedürlerinin olmaması demek ısınmadığınız halde yüksek fatura ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu biçimde bir durum ise ev ekonomilerini sarsacağı gibi ortamların yeteri kadar ısınmaması sonucunda bilhassa de ufak çocuklarda ve yaşlı kişilerde hastalıklar meydana gelebilecektir. Kaliteli bir biçimde yapılacak olan petek temizliği prosedürleri sonucunda yüksek ısınma kalitelerine ulaşmak ve düşük doğal gaz fatura bedelleri ödemek mümkün hale gelecektir. Fakat petek temizliği prosedürlerinin kaliteli bir biçimde yapılması için ise netlikle cihaz sistemleri ile prosedür uygulayan ve oldukça profesyonel hizmetler sunan tesisat firmalarının tercih edilmesi gereklidir. Aksi durumlarda düşük doğal gaz fatura bedellerine ve yüksek sıcaklık kalitelerine erişilemeyecektir.

Bilindiği üzere günümüzde tesisat firmaları birkaç değişik biçimde hizmet vermektedir. Özellikle de cihazlı sistemler ile hizmet veren tesisat firmaları ile cihaz sistemleri olmadan hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu birbirinden farklı çalışma teknikleri ile hizmet veren tesisat firmalarının uygulayacağı petek temizliği prosedürleri de hem kalite yönünden hem garanti yönünden hem de prosedür ücretleri yönünden farklılık gösterecektir. Tesisat firmaları arasında yapılacak seçimlerde ilk başta netlikle cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarının tercih edilmesi gereklidir. Çünkü cihaz sistemleri ile yapılacak olan petek temizliği prosedürleri daha garantili, daha kaliteli ve daha makul fiyatlı prosedür aşamaları sağlayacaktır. Fakat burada bir seçim yapma durumu daha ortaya çıkmaktadır. O da cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları arasında yapılacak olan seçimlerdir. Çünkü cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları arasında da kullanılan cihaz sistemlerine göre bir farklılık oluşmaktadır. Kaliteli hizmetler sunmayı firma politikası haline getirmiş olan tesisat firmaları son sistem tesisat cihazları ve orijinal tesisat cihaz sistemleri ile hizmet sunarken diğer tesisat firmaları eski model tesisat sistemleri ya da yan sanayi tesisat cihazları ile prosedürlerini sunacaktır. Fakat kalitesiz ve orijinal olmayan cihaz sistemleri ile yapılan prosedürlerde gerekli olan prosedür başarısına ulaşılamayacak ve sorunlı bir bakım prosedürü yapılmış olacaktır. Bu yüzden de tesisat firmaları arasında netlikle dikkatli bir seçim yapılması gereklidir. Bu hatırlatmamızın sonrasında petek temizliği prosedürleri ile ilgili bilgi vermeye dönebiliriz.

Kimyasal petek temizliği prosedürlerinin yapılması gerektiği doğrudan peteklerden anlaşılacaktır. Peteklerin içinde oluşan pislik artıkları peteklerin düzgün bir biçimde ısı vermesinin önüne geçecektir. Yani peteklerin alt bölgelerinde toplanan kireç birikintileri ve çamur birikintileri kombiden gelen sıcaklık dşayetlerini gerektiği gibi yüzeyine yayamayacak ve oldukça düşük bir sıcaklık oluşturacaktır. Bu pislik birikintilerine gerektiği zamanda önlem alınmaması demek bu artık maddelerin daha da zorlayıcı hale gelmesine yol açacaktır. Yani peteklerin içindeki kireç birikintileri artık kayaç parçasını halini alacakken çamur birikintileri de balçık haline dönecektir. Bu durumun neticesinde ise netlikle petek temizliği prosedürlerinin yapılması gereklidir. Çünkü petek temizliği prosedürleri ile bu pislikler ortadan kaldırılacak ve oldukça iyi fonksiyon gören bir petek sistemi oluşturulacaktır. Peteklerin içinde oluşan bu kayaç parçaları ve balçık birikintileri ısı kalitesini düşürdüğü gibi bunun yanı sıra peteklerin kullanım ömürlerini de azaltacaktır. Peteklerin alt bölgesine sıkı sıkıya yapışan bu pislik birikintileri petek metallerine zarar verdiği için çürümeye ve eskimeye yol açacaktır. Profesyonel tesisat firmaları ve uzman petek üreticileri her iki yılda bir netlikle petek temizliği prosedürlerinin yapılması gerektiğini savunmaktadır. Profesyonel biçimlerde sunulacak olan petek temizliği prosedürleri ise kısacası şu aşamalarda yapılacaktır.

Petek temizliği prosedürlerinde ilk önce peteklerin içerisine kimyasal Petek Temizleme ilaçları atılmaktadır. Petek temizliği prosedürlerinde kullanılan bu kimyasal ilaçların kalitesi ve prosedür güçleri çok önemli olmaktadır. Çünkü peteklerin iç bölümlerinde oluşan ve ısı kaybı yaşanmasına neden olan bütün pislikler bu kimyasal ilaçlar ile yerlerinden sökülmeli ve temizlik için makul hale getirilmelidir.
Petek temizliği prosedürlerinde kimyasal ilaçların uygulanmasından sonra yani peteklerin içindeki pislikler temizlik için makul hale getirildikten sonra petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki bu pislikler peteklerin içinden menfaatilmaktadır.
Petek temizliği prosedürlerinde kullanılacak olan petek yıkama makinelerinin orijinal olması ve son sistem teknoloji ile işliyor olması peteklerin temizlenmesinde daha yüksek bir performans gösterecek ve petek temizliği prosedürlerinin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.
Petek yıkama makinelerinin sonrasında ise peteklerin içleri tazyikli su makineleri ile yıkanacak ve peteklerin içlerinde hem durulanma yapılmış olacak hem de bir arındırma prosedürü sağlanacaktır.
Petek temizliği prosedürlerinde hizmet kalitesini arttırmak isteyen ve prosedürlerin daha profesyonel olması amacını güden tesisat firmaları peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atacaktır. Bu koruyucu kimyasal ilaçlar peteklerin kirlenme sürelerini uzattığı gibi peteklerin içinde kir, kireç ve oksitlenme gibi durumların da önüne geçecektir.
Profesyonel prosedürler uygulayan tesisat firmaları petek temizliği prosedürleri sırasında petekleri katiyen yerlerinde sökmez ve prosedür sırasında ev ortamlarına kirlilik bulaştırmaz. Petek temizliği prosedürlerinde kullanılan cihaz sistemleri vasıtası ile prosedürler kısa sürdüğü için de ev düzenlerinde bozulma olmaz yapılan prosedürler çok kısa sürelerde son bulur.

Bu biçimde profesyonel tesisat firmaları tarafından yapılacak olan petek temizliği prosedürleri sonucunda çoğu üstünlüklı durumlar yaşanacaktır. Bu üstünlüklı durumların başına ise ilk önce yüksek sıcaklık kaliteleri oluşacaktır. Petek temizliği prosedürleri sonucunda peteklerin içinde kirliliğe neden olan birçok artık madde temizlendikten sonra kombiden gelecek olan sıcaklık dşayetleri peteklerin içinde bütün yüzeye eşit ölçüde dağılacaktır. Bu eşit ölçüde dağlım sonucunda ise petekler ortamı çok yüksek ısı dşayetleri ile ısıtacaktır. Diğer bir üstünlüklı durum ise doğal gaz faturalarında oluşacaktır. Çok düşük kombi ayarlarından dahi yüksek sıcaklık dşayetleri oluşabilecektir. Bu da demek oluyor ki doğal gaz faturalarında önemli düşüşler yaşanacaktır. Bu düşük doğal gaz fatura bedellerinin iki yıl süre ile sağlanacağı da düşünülürse aile bütçesine katkısının çok büyük katkı sağlayacağı anlaşılacaktır. Yani kaliteli bir petek temizliği için ödenen prosedür ücretleri kısa zamanda aile bütçelerine geri kazandırılacağı gibi artı dşayetlerde de kazanım sağlanmış olacaktır. Profesyonel bir tesisat firması tarafından yapılacak olan petek temizliği prosedürlerinin diğer üstünlüklı yönleri ise şu biçimlerde sıralanabilir. Öncelikle peteklerin kullanım sürelerinde son derece fazla artış olacaktır. Petek maliyet açısı ile son derece yüksek fiyatlıdır. Bu temizlik prosedürleri peteklerin ömürlerinde en az 10 yıl fazlalık sağlayacaktır. Petek temizliği prosedürlerinin etkileyeceği diğer bir durum ise doğal gaz tesisat sistemleridir. Doğal gaz tesisat sistemlerinde su kaçağı soruni, tıkanıklık yaşanması ya da rastgele diğer bir problem ile karşılaşılmayacak ve problemsiz bir doğal gaz tesisat sistemi ortaya çıkacaktır. Tabi petek temizliği prosedürleri ile bunun yanı sıra kombinin çalışma performansı da yükselecek ve kombi bakımları da daha uzun sürelerde yapılabilecek.

Petek Temizliği

3.612 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı