Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır

                         

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır?
Kullandığımız kalorifer petekleri belirli bir zaman sonra kirlenme yaşamaktadır. Bu kirlilik performansı ve verimi düşürücü etki yapar. Temizliği yapılmadığı zaman problemler yaşanabilmektedir. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi ile ısınma maliyetleri ve hatta elektrik maliyetleri de azalacaktır. Kombi arızaları basit basit olmayacağı için uzun süre boyunca kullanmak mümkün ama kalorifer temizliği ortalama iki yılda bir temizlenmelidir. Kalorifer Petek Temizliği yapılırken petekler netlikle sökülmemelidir. Ayrıca peteklerin sökülmesine gerek de yoktur. Hem tesisatın temizliği hem de kalorifer Petek Temizliği yapılarak hoş bir yenileme prosedürü gerçekleştirilmiş olur. Firmamız kimyasal madde ve teknolojik donanımlı makinalar kullandığı için söküm yapılmadan güvenilir bir teknik kullanmaktayız. Sağlık açısından çoğu problem yaşanmaması için kalorifer peteklerinin temizlenmesi konusu ile ilgili biraz daha sağduyulu olmakta fayda vardır. Her işin önceliği sağlık ve güvenlik öğeleridır. Tüm müşterilerimize bu konuları dikkate alarak ve kişi sağlığını vurgulayarak yolumuza ilerlemekteyiz. Aynı zamanda firma olarak her tipte bulunan kalorifer petek temizleme prosedürünü yapıyoruz. Bu hususta profesyonel ekibimizle ihtiyacınız olan her an sizlere hizmet vermek bizim işimiz.

Radyatör Havasını Alma
Tesise bağlanan radyatörler devreye alındıktan sonra yani çalıştırıldıktan radyatörün içerisinde hava oluşabilir. Radyatörün içerisinde hava kaldıysa radyatör düzgün bir biçimde fonksiyonuni yerine getiremez ve ısınma problemu yaşar. Kış aylarının vazgeçilmezi radyatörler, en ihtiyaç duyulan zamanda yeterince sıcaklığı göstermekte sorun yaşar. Radyatörün havasını almak için radyatörün üst köşesinde bulunan purjör tapası içindeki plastiği elinizle döndürebilirsiniz. Döndürdüğünüz purjör tapasının deliği aşağıya doğru gelmesine dikkat ediniz. Bu prosedürü yapmadan önce radyatörün alt kısmına su kabı koymayı unutmamak gerekir çünkü hava alınırken içinden su da gelecektir. Purjör vidasını tornavidayla gevşeterek purjör deliğinden hava çıkışının olmasını sağlayabilirsiniz. Su gelene kadar hava tahliyesi devam edecektir. Hava boşaltımından sonra purjör tapasını yeniden tornavida ile kapatın. Radyatörde bulunan hava tamamiyle arındırılmış olacaktır ve artık verimli olarak radyatörü kullanabilmeniz mümkün. Radyatördeki hava oluşumundan ötürü radyatörde ısınmama problemu olmaktadır. Radyatörün üst kısmının ısınmaması halinde içeride hava kalmış olduğunu anlayabiliriz. Fakat ısınmama problemu radyatörün alt kısmında oluşuyorsa problem farklı bir şeydir. Tesisat döşemesinde bir problem yaşanmış olabilir. Çünkü radyatörde hava kaldığı zaman bu hava üst kısımda olur ve su aşağıda dolaşım hâlinde olduğu için sadece alt kısmı ısıtmaktadır. Hava bir gaz olduğu için üst tarafta kalmış olur. Bu yüzden radyatörün alt kısmının ısınmaması farklı bir problema işarettir. Radyatördeki havanın alınması kolay bir uygulama olduğu için yöntem desteğe ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz. Fakat belirgin farklılıklar veya anormal durumlar yaşanabilir. Bazı eski peteklerdeki sistem daha farklı olabileceği gibi problem yaşayabileceğinizi düşünerek de bizlerle iletişime geçerek bu hususta ya da rastgele diğer bir hususta yardım alabilirsiniz.

Radyatör Temizleme Kimyasalı
Bizlere ihtiyacınız olan Radyatör Temizleme alanında sizlere hizmet verirken kaliteli iş yapma politikamızı her an ve her prosedürde kullanmaktayız. Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır buna dikkat edilmelidir. Radyatör Temizleme prosedürü yapılırken hiçbir biçimde sisteminize zarar vermemekteyiz. Özel olarak kullandığımız kimyasal ilaçlarla ve donanımlı cihazlarımızla sizi yıpratmadan ve zamanınızı çalmadan hızlıca çözümler üretmekteyiz. Radyatör Temizleme prosedüründe kullandığımız bu kimyasalı ve bir sürü kimyasal ve aynısı çeşitlerini piyasada bulmak çok mümkün. Fakat her alınan ürün ile sonuç alınabileceğini düşünmek büyük zararlara nedeniyet verebilir. Bu kimyasalın belirli bir oranla kullanılması gereklidir ve bunun için de bilgi ve tecrübe sahibi bir ekibe ihtiyaç duyabilirsiniz. Farklı yerlerden ve satış noktalarından alacağını kimyasal ürün, radyatörlere ve tesisatınıza zarar verebilir ya da tam aksi bir durum ile radyatörü temizleyeceğini düşündüğümüz ürün, temizlenmesini istediğiniz biçimde ya da radyatörün kirlilik durumuna göre oluşturacağı ihtiyacı karşılayamayabilir. Tesisat içerisinde çeşitli pislikler bulunmaktadır ve kendi tekniklerimizle yapacağımız prosedürler çok etkili sonuçlar doğurmayabilir. Böyle bir durumda örnek olarak bütün tesisat döşemesinin kırılarak değişmesi kimsenin güzeluna gitmeyecek bir durumdur. Bu sonuçlardan kaçınmak için güvenebileceğiniz firmalarla görüşün.

Radyatör Temizleme Makinası
İşimizi en basit ve çabucak yapmamızı sağlayan radyatör temizleme makinaları, hayatımızın vazgeçilemez bir nedenudur. Radyatör temizleme makinaları, basınç sistemiyle çalışmaktadır. Radyatör içerisinde bulunan tüm pislikleri çözüme ulaştırmaktedir. Kırmalara, dökmelere gerek kalmadan profesyonelce kullanım sağlayan bu cihazlar, bizlerin en büyük şansı olmaktadır. Son teknoloji ve gün geçtikçe yenilenmekte olan sistem alt yapıları, bizleri de sürekli araştırmaya, geliştirmeye ve yenilenmeye doğru hız almamıza imkân sunuyor. Sektörün yeniliklerinin gerisinde kalanlar her zaman eleniyor. Bütün iş yalnızca kullanılan bu makinalar değil. Uzmanlarca kullanıldığı zaman çözümler üreten bu makinalar, bilgisizlik dâhilinde kullanıldığında hiçbir sonuca ulaştıramamaktadır. Bu yüzden iki neden oldukça önemli bir dşayetdir. Bu makinalara sahip olmak yüksek fiyatlara katlanmayı gerektirebilir. Böylesi yüksek fiyatlar vermeye gerek kalmadan yalnızca birkaç yılda bir yapılacak temizlik ve bakımlar için çok küçük miktarlar ödemek çok daha anlamlıdır. Aynı zamanda yüksek fiyatlara katlanmak isteyip makine sahibi olmak her şeyin çözümü olamamaktadır ne yazık ki. Alınacak makinanın bütün işlevlerini öğrenmek için denemek gereklidir. Uzun süren çalışmalar yapılmalıdır ve böyle bir çalışma için çoğumuzun işi değildir. Bu işi yapabilecek profesyonel bir ekibe radyatörlerimizi emanet ederek radyatörlerin temizlenmesini keyifle izlemek kulağa daha güzel geliyor doğrusu. AvrAsya Tesisat, kendine kattığı yeniliklerle ve dşayetlerle beraber, profesyonel çalışma sağlayan kadrosuyla ve azmiyle sizi memnun edeceğine emin.

Radyatörden Hava Nasıl Alınır
Radyatörde biriken hava, sağlıksız bir kullanıma yol açar. Çünkü ulaşmak istediğimiz sıcaklığı yakalayamamakta oluruz. Radyatörde hava olması halinde radyatörün belirli kısımlarında soğukluk yani ısınmama problemu gözlemlenmektedir. Radyatördeki kalan havanın alınması zor bir prosedür olmamakla beraber yine de dikkat gerektiren bir prosedürdir. Radyatörde bulunan purjör kör tapadan hava alınabilmektedir. Purjör, radyatörün üst kısmında bulunmaktadır. Elimizle içerisinde bulunan plastiği döndürmeli ve purjör tapası deliğini aşağıya getirmeliyiz. Hava çıkışı yaşandıktan sonra su çıkısı olacaktır. Su çıkışının olması iyiye işaret olup içerideki havanın bütününün çıktığını gösterir. Radyatörün alt kısmına, akan suyun dolması için bir kova ya da leğen koymakta fayda vardır. İçerisinde su azaldığı için kombiden yeniden su basılabilir. Uygulanan bu tekniklerle radyatörümüz eski ve sağlıklı hâline geri dönecektir. Eğer bu durumlardan farklı bir probleminuz var ise lütfen en iyi hizmetimizle tanışmak için bizlerle iletişime geçiniz. Radyatör içerisinde bir hava kaldıysa şayet bunu anlamak için kolay bir çözüm yolu vardır. Radyatör peteğinin üst kısmı, yarısı ya da belirli bölgeleri ısınmıyorsa hava fazlalığı vardır. Hava, gaz yapısında olduğu için radyatörün üst kısmını kaplar. Su bulunmayan bölgeler ısıtılamaz ve oralarda soğukluklar oluşur. Fakat radyatör peteğinin alt tarafında bir soğukluk varsa ciddi bir problem olduğu apaçıktır. Böylesine bir durumda ise radyatör peteğinin hemen temizlenmesi gerekir. Pislenen radyatör peteği, kirini peteğin alt kısmında biriktirir. Pislikler orada çöküntü yapar ve su akışını, dolaşımını engeller. Bu problemdan kurtulmak için radyatör peteklerinin temizlenmesi şarttır.

2.743 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı