Mobil Servis Hattı | 0533 092 65 69

Sosyal Medyada Biz}

Fatura Çok Geliyor

Doğalgaz Faturası Çok Geliyor

Kış aylarında insanların ağızlarında dolaşan ve en fazla duyulan cümlelerin başında doğalgaz faturası çok geliyorcümlesi olmaktadır. Hem ısınma sorunlarınin oluşması hem de doğalgaz faturalarının bu kadar çok gelmesinin tek açıklaması ise petek temizliği yapılmamış olmasıdır. Peteklerin her iki yılda bir netlikle temizlenmiş olması gerekir. Aksi takdirde peteklerin içinde oluşan pislikler yüzünden hem doğal gaz faturaları yüksek gelecek hem de ortamlarda yeteri kadar ısınma sağlanamayacaktır. Bu durumda yapılması gereken tek şey ise profesyonel bir tesisat firmasından petek temizliği prosedürlerinin alınmasıdır. Bilindiği üzere günümüzde petek temizliği prosedürlerinde de diğer bütün tesisat arızalarının tamirlerinde de çalışma gösteren tesisat firmaları cihaz kullanıma sahip tesisat firmaları ve cihaz kullanımı olmadan çalışma yapan tesisat firmaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Petek temizliği prosedürlerinde netlikle cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarının tercih edilmesi gereklidir. Çünkü petek temizliği prosedürleri yalnızca cihaz sistemleri ile yapılan tesisat prosedürlerinden olmaktadır. Aksi durumları düşünülemez. Fakat tesisat cihazları kullanan tesisat firmaları arasında da gerekli olacak bir ayrım yapılmalıdır. Çünkü tesisat cihaz sistemleri ile prosedür uygulayan tesisat firmalarının bir kısmı son sistem tesisat cihazları ile prosedür uygularken bir kısım tesisat firmaları da eski model ya da yan sanayi tesisat cihaz sistemlerini kullanmaktadır.

Eski model ya da yan sanayi tesisat cihaz sistemleri ile yapılan prosedürlerde ise tam bir başarı sağlanamamaktadır. Çünkü bu tesisat cihaz sistemlerinin prosedür kapasiteleri düşük olmakta ve oldukça kalitesiz prosedürler ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden de yapılacak olan petek temizliği prosedürlerinde seçilecek tesisat firmalarının çok büyük önemi vardır. Profesyonel biçimde hizmet veren ve hizmet kaliteleri son derece yukarı taşıyan tesisat firmaları yapacakları petek temizliğiprosedürleri yüksek gelen doğal gaz faturalarını en aşağı sınırlara çekecekken bunun yanı sıra ortamların daha çok ısınmasını ve peteklerin kullanım ömürlerinde son derece artış olmasını sağlayacaktır.

Doğalgaz Faturalarının Çok Gelmesinin Temel Nedeni Peteklerde Oluşan Kirlenmedir

Doğalgaz faturası çok geliyor problemu ile başvurduğunuz tesisat firmaları şayet gerekli olan cihaz sistemlerini kullanmıyor ya da kalitesiz cihaz sistemleri ile prosedür uyguluyor ise bu problem devam edecektir. Peteklerin içinde temizlik olmaması sonucunda bir müddet sonra kireç ve çamur birikintileri oluşacaktır. Bu kireç ve çamur birikintileri isepetek temizliği prosedürlerinin olmaması sonucu daha da farklı bir zorluk derecesine yükselecek ve kireç birikintileri kayaç parçaları halini alırken çamlinkar da balçık haline dönecektir. Bu artık maddeler ise peteklerin alt bölümlerine yapışacak ve kombiden gelen sıcaklık dşayetlerinin peteklerin yüzeyine yayılmasını engelleyecektir. Peteklerin alt kısımlarına yapışmış olan bu pislikler yüzünden peteklerin altında soğuk alanlar oluşurken peteklerin üst bölgelerinde de istenen sıcaklığa ulaşılmaz ve ortam yeteri kadar ısınmaz. Peteklerde bu problem ortaya çıkınca kişiler hemen kombi sıcaklık ayarlarını yükseltirler. Fakat kombi sıcaklık ayarlarının yükseltilmesi de peteklerde hem istenen sıcaklığa ulaşılmasını sağlamayacak hem de doğal gaz kullanımını son derece arttıracaktır. Doğal gaz kullanımının bu kadar artması sonucunda ise doğal şeklinde de doğal gaz faturaları yüksek gelecektir. Doğal gaz kullanımının artması ve faturaların yüksek gelmesi aile bütçesine zarar verdiği ölçüde ülke ekonomisine de zarar verecektir. Çünkü doğal gaz dışarıdan ithal edildiği için kullanım bedelleri doğrudan doğal gaz alınan ülkelere verilmektedir. Bu da milli servetin yani ülkede kalması gereken dövizin dışarıya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden ötürü da petek temizliğiprosedürleri son derece gerekli hatta yapılması zorunlu olan bir tesisat bakım prosedürüdir. Petek temizliği prosedürlerinde hizmet verecek olan tesisat firmalarının prosedür aşamaları ise kısacası şu biçimlerde olacaktır.

Petek temizliği prosedürlerinde hizmet verecek olan tesisat firması ilk önce peteklerin içine Petek Temizleme kimyasal ilaçları atacaktır. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki bütün kirlilik oluşturan artık maddeleri tutundukları yerlerden söker, parçalar ve temizlik için makul hale getirir.
Petek temizliğinde kullanılacak olan Petek Temizleme kimyasal ilaçlarının netlikle yüksek kalitede olması gereklidir. Çünkü kalitesiz olan Petek Temizleme kimyasalları peteklerin içindeki her kirlilik oluşturan artık maddeye prosedürez. Bu artık maddeleri yerlerinde sökeme ve içeride parçaların kalmasına neden olur. Bu yüzden de prosedür alınacak olan tesisat firmasının kullandığı Petek Temizleme kimyasallarının Avrupa kalite standartlarında üretilen kimyasal ilaçlar olması gereklidir.
Petek temizliği prosedürlerinde Petek Temizleme kimyasal ilaçlarının uygulanmasından sonra 30 dakikalık bir zaman diliminden bekleme olur. Bu bekleme sırasında kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki bütün pislikleri temizlik için makul hale getirir ve sonrasında temizlik prosedürleri başlar.
Petek temizliğinde kimyasal ilaçlardan sonra ise petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki bütün kirlilik oluşturan pislikler çıkartılır ve makinelerin içerisinde toplanır.
Bu aşamada da yine tesisat firmasının teknolojik alt yapısına dikkat etmek gerekir. Çünkü kullanılan petek yıkama makineleri ne kadar güçlü ve son sistem makineler olursa peteklerin içindeki pislikler de o ölçüde temizlenmiş ve peteğin içinde hiçbir biçimde pislik artıksı kalmamış olur.
Petek temizliği prosedürlerinde son aşamada ise peteklerin içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve durulanır. Bu prosedürün sonrasında ise petek temizliği prosedürleri sonlandırılır. Fakat prosedür kalitesini arttırmak ve daha profesyonel bir hizmet sunmak adına profesyonel tesisat firmaları peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar atarlar. Bu koruyucu kimyasal ilaçlar da peteklerin kirlenme sürelerini uzatır ve petekler normalden daha uzun sürelerde kirlenir. Ayrıca koruyucu kimyasal ilaçlar peteklerin içerisinde herhangi bir biçimde pas, kireç ve oksitlenme olmasının da önüne geçerek peteklerin kullanım ömürlerini de uzatır.
Petek temizliği prosedürlerinde hizmet verecek olan tesisat firmalarının yapacağı çalışmalar çok kısa zaman Aralıklarında bitecektir. Bu prosedürler saatlik çalışma sürelerini kapsamaktadır. Yoğun bir çalışma sistemi içermemektedir.
Petek temizliği prosedürlerinde petekler yerlerinde sökülmez ve evler de netlikle kirlilik oluşturacak bir durum yaşanmaz. Tüm prosedürler makine sistemleri ile yapıldığı için evlerin yaşamsal düzenlerinde herhangi bir aksama olmaz.
Petek temizliği prosedürlerinde hizmet verecek olan tesisat firması bu biçimlerde profesyonel prosedürler uygular kaliteli bir hizmet verirse peteklerin ısın kalitelerinde şaşırtıcı artışlar olurken doğal gaz fatura bedellerinde de en az % 30 oranında düşüşler yaşanır. Bu üstünlüklı durum için ise yalnızca bu yolla hizmet uygulanması gereklidir. Petek temizliği prosedürleri gerekli prosedürler olması ötürüsı ile ve hernet yaptırmak zorunda olduğundan ötürü bazı tesisat firmaları bunu fırsat bilerek eksik malzemeler ile prosedür uygulamaktadır. Bu prosedürlerde yalnızca Petek Temizleme kimyasal ilaçları ile ya da yalnızca tazyikli su makineleri ile petek temizliği prosedürlerinin yapılabileceğini iddia etmektedirler. Fakat belirtmekte fayda var ki yalnızca Petek Temizleme ilaçları ile ya da yalnızca tazyikli su makineleri ilepetek temizliği yapılamaz. Yani petek yıkama makineleri, tazyikli su makineleri ve Petek Temizleme kimyasal ilaçları bir bütün olarak kullanıldığı zaman petek temizliği prosedürleri yapılabilir. Eksik malzemeler ile prosedür uygulayan tesisat firmalarından netlikle hizmet alınmamalıdır. Aksi takdirde doğalgaz faturasında bir düşüş yaşanmaz ve ısınma kalitelerinde de bir artış oluşmaz.


WhatsApp WhatsApp Tıkla
Yandex.Metrica
Beylikdüzü Su Tesisatçısı    Esenyurt Su Tesisatçısı     Beylikdüzü Tesisatçı    Avcılar Su Kaçağı Tespiti    Büyükçekmece Su Tesisatçısı